Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

aktual6

SAMI O SOBIE 2017


16 maja obchodziliśmy nasze coroczne wielkie święto - zgierskie obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, pod nazwą „Sami o Sobie – wkład osób niepełnosprawnych w kulturę regionu”. Jak co roku był to przegląd twórczości osób niepełnosprawnych z naszego regionu, w skład którego weszły też prezentacje stoisk placówek działających na ich rzecz.
Tegoroczna impreza odbyła się pod patronatem Starosty Zgierskiego – Pana Bogdana Jaroty, Prezydenta Miasta Zgierza – Pana Przemysława Staniszewskiego, Dyrektora Łódzkiego Oddziału PFRON – Pana Władysława Skwarki oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Zgierzu – Pani Elżbiety Zytek. Ponad to zaprosiliśmy innych przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, proboszczów naszych kościołów orz przyjaciół. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za uwagę oraz wspólnie spędzony czas – Państwa obecność była ogromnym wyróżnieniem dla naszych uczestników.
Uroczystość rozpoczęto oficjalnym powitaniem ze strony naszego Zarządu, który godnie reprezentowała Pani Beata Gawron oraz pozostałych przedstawicieli placówki. Swoją obecnością zaszczycił nas również gość z Warszawy – Pan Radosław Piotrowicz, sekretarz PSONI. Następnie odbyła się prezentacja taneczno-muzyczna naszych uczestników - zarówno dorosłych jak i dzieci, oraz przemówienie Regionalnej Organizacji Self-Adwokatów, po czym na scenę kolejno wchodzili podopieczni pozostałych placówek biorących udział w przeglądzie. Niektóre z nich prezentowały również dorobek w postaci prac plastycznych oraz rękodzieła na swoich stoiskach. Każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz statuetkę.
Wyjątkowo, z powodów losowych, na imprezie nie mogła towarzyszyć nam Prezes Zarządu zgierskiego Koła – Pani Bożenna Piotrowicz. Jesteśmy jednak pewni, że cały dzień myślami była z nami i w duchu trzymała kciuki za wszystkie prezentacje. To jej dedykujemy naszego popisowego poloneza oraz pozostałe występy.
Przy okazji przeglądu rozstrzygnięto też konkurs dla zgierskich gimnazjalistów, zorganizowany w ramach pilotażowego programu „Otwórzmy przed nimi życie. AKCEPTUJESZ = POMAGASZ”, którego pomysłodawcą było nasze Koło. Zwycięzcą kategorii epickiej została Wiktoria Belda z Gimnazjum nr 2, a kategorii plastycznej Katarzyna Nowicka z Gimnazjum nr 3. (Więcej o programie można się dowiedzieć z minionych postów na naszym profilu.)
Indywidualne nagrody rozdano również zwycięzcom dwóch konkursów plastycznych przeglądu „Sami o Sobie”. Jeden z nich odbył się w formie warsztatów malarskich na terenie Miasta Tkaczy, a drugi był przeglądem prac nadesłanych wcześniej przez placówki biorące udział w wydarzeniu. Dzieła te swoja tematyką nawiązywały do kultury regionu zgierskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów, a także opiekunom, terapeutom oraz nauczycielom, pod których okiem rozwijają swoje talenty i umiejętności.
Jeszcze raz dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, niebiosom za bezchmurne niebo, a pracownikom zgierskiego Miasta Tkaczy, gdzie wszystko miało miejsce za pomoc organizatorską. Jak zawsze w tego typu wydarzeniach towarzyszyła nam także firma Tarcza Events - wielkie dzięki.
Większa ilość zdjęć z imprezy zamieszczona jest w folderze ze zdjęciami na naszym profilu. Zachęcamy do obejrzenia.
Cóż więcej możemy napisać.... Zapraszamy przyjaciół, sympatyków oraz zgierzan na kolejne odsłony „Sami o Sobie” :)

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego