Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

2018

archiwum

Bal karnawałowy

Bal odbył się dnia 1 lutego, między innymi dzięki uprzejmości księdza kanonika Andrzeja Chmielewskiego - proboszcza Parafii św. Katarzyny w Zgierzu, który udostępnił nam przy-parafialną salę widowiskową. Na parkiecie bawili się z nami nasi przyjaciele z Pabianic oraz z Aleksandrowa Łódzkiego, a do tańca zagrzewał zespół, na którego czele stał muzykoterapeuta - pan Kamil Mucha. Uczestnicy bawili się doskonale do wieczora. Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas. Pozdrawiamy!

Albertiana 2018


07.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu odbył się przegląd wyłonionych do etapu regionalnego dziewięciu zespołów teatralnych oraz trojga solistów z województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Była to część XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2018", organizowanego przez panią Annę Dymną oraz Fundację im. Brata Alberta. Zwycięskie zespoły oraz solista zaprezentują się w finale, który odbędzie się 19 marca na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Etap regionalny, w ramach którego wystąpił nasz zespół "Akcent", był efektem współpracy wspomnianej Fundacji Brata Alberta, Starostwa Powiatowego w Zgierzu oraz Urzędu Miasta Zgierza, a także zgierskiego Koła PSONI i Szkoły Podstawowej nr 8. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Zgierza, Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski oraz Dyrektor Łódzkiego Oddziału PFRON.
Serdecznie dziękujemy wszystkim innym osobom zaangażowanym, w tym Tarcza Events za zaplecze techniczne oraz oprawę muzyczną. Nie możemy pominąć również wspaniałej publiczności.
Wśród laureatów w kategorii grup teatralnych znaleźli się kolejno:
- Teatr ,,Wielkie Jajo" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie z przedstawieniem "Niezły cyrk" (I miejsce),
- Zespół "Pozytywka" z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie z "Bleee…" (II miejsce),
- Zespół "AKCENT" z PSONI Koło w Zgierzu - przedstawienie "To co najważniejsze" (III miejsce).

Pozostałe zespoły, które zaprezentowały wczoraj swoje zdolności to "Tęcza" z Łęczycy, "Zespół Orkiestry Perkusyjnej Mały Big Band" z Łodzi, "GTI" z Ignacowa "Kraina czarów" ze Skierniewic, "Pozytywni" z Młodocina Większego oraz "Tacy sami" z Suwałk.
Zwycięzcą w kategorii solistów została uczestniczka z Środowiskowego Domu Samopomocy z Radomia – Małgorzata Pietralska. Zaśpiewała utwór "Małe tęsknoty" z repertuaru Krystyny Prońko.
Konkurowała z Magdaleną Burzyńską z Suwałk, która wykonała utwór "Och, życie kocham Cię nad życie" oraz z Kamilą Dajcier z Radomska która wykonała utwór
„Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Katarzyny Popowskiej.
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz pozostałym artystom. Trzymamy kciuki za kolejne występy i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w tak zacnym lub jeszcze lepszym gronie za rok!Jasełka 2018


Początek roku 2018 był bardzo pracowitym okresem dla Zespołu Akcent z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu. Aktorzy podczas każdej styczniowej niedzieli prezentowali swoje wszechstronne talenty muzyczno – teatralno – wokalne, w większości zgierskich Kościołach oraz w Strykowie.  Serdecznie dziękujemy wszystkim proboszczom oraz księżom i parafianom za gościnę oraz ciepłe słowa, które zostały wypowiedziane pod naszym adresem podczas Mszy św.
Podsumowując, kolejny coroczny cykl jasełek uznajemy za niezwykle udany. Jesteśmy wdzięczni licznym darczyńcom ze wszystkich parafii za ofiary złożone na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Podsumowanie ubiegłego roku w Banku Spółdzielczym


09 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zgierzu odbyło się podsumowanie ubiegłego roku Banku Spółdzielczego. Była to również wyjątkowe podsumowanie ponieważ w tym roku wypada okrągła 90 rocznica działalności Banku. Dzięki uprzejmości Pani Prezes Banku, Elżbiecie Zytek nasze Stowarzyszenie po raz kolejny miało możliwość zaprezentowania na uroczystej gali , prac uczestników placówek PSONI Koło w Zgierzu. Zaproszonym gościom przybliżona została działalnością Stowarzyszenia oraz niepowtarzalne rękodzieło powstające każdego dnia w naszych pracowniach . Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za hojne gesty i wsparcie działalności Stowarzyszenia. Bankowi Spółdzielczemu życzymy kolejnych lat sukcesów w zaspokajaniu wymagań swoich wszystkich klientów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego